Rentgenové
technologie

Bezpečnost spotřebitelů především. Neunikne žádný předmět, který se do potravin nechtěně dostane – kovová součástka, kamínek, střep apod.

Co dokáží naše rentgeny?

Detekce pevných kontaminantů

Rentgeny dokáží detekovat celou řadu pevných kontaminantů uvnitř produktů. Na rozdíl od detektorů kovu dokáží detekovat nejen kovy, ale i řadu dalších nečistot včetně skla, plastů, kamenů. kostí atp., a to i uvnitř skleněných či kovových obalů.

Kontrola správného 
zabalení

System je schopen detekovat celistvost balení produktů, včetně kontroly produktů s kovovou svorkou.

Detekce správného 
naplnění

Rentgeny detekují chyby v plnění produktu – jestli je obsah dostatečný nebo chybí. Zároveň systém dokáže detekovat například pokud v balení pro dva produkty je jen jeden produkt.

Kontrola integrity

Systém detekuje, zda nejsou produkty uvnitř balení rozlámané. Tato funkce se speciálně hodí například pro výrobce tabulek čokolád nebo sušenek, či jiných lehce rozlámatelných produktů.

Kontrola obsahu

Rentgenový systém kontroluje, jestli některá část produktu nechybí a zda-li má produkt správný tvar a formu.

Proč vyměnit detektor kovu za rentgenový systém?

Rentgenové technologie dokážou mnohem víc než tradiční detektory kovu. Odhalí i předměty z jiných materiálů, jak ukazuje tabulka.
Navíc kontrolují kvalitu potravin i balení a uchovávají snímky všech zkontrolovaných kusů.

Využití mikrovlnných systémů

Bezpečnost a kvalita

Stále více globálních maloobchodních řetězců a také spotřebitelů požaduje lepší a garantovanou kvalitu potravin. Implementací kontrolního systému do Vaší výroby nejen nedáte prostor nešťastným náhodám, ale zároveň díky dalším schopnostem systémů dosáhnete komplexní bezpečnosti, kontroly kvality potravin na nejvyšší úrovni a ochrany obchodní značky.

Normy

Obecné normy týkající se kontroly kvality potravin jsou obvykle velmi podobné ve většině míst světa. Rámec HACCP (Hazard Analysis & Critical Control Points) je jedním z nejznámějších a nejpoužívanějších požadavků, které musí výrobce dodržovat. Toto je první požadavek, s nímž se výrobci potravin setkávají při zahájení podnikání v oblasti výroby potravin. Mezi další standardy mohou patřit BRC, IFS, GFSI, EFSIS a nebo vlastní standardy obchodních řetězců (např. Tesco).

Jednoduchá instalace

Instalace a využití našich RTG zařízení ve Vaši výrobní lince je jednoduché a maximálně uživatelsky přívětivé. Snadné a rychlé nastavení receptů, přizpůsobení pro potřeby Vašich produktů a 100% spolehlivost. Celým procesem Vás rádi provedeme.


Pronájem RTG zařízení

Jako jediní na trhu nabízíme krátkodobé i dlouhodobé pronájmy RTG zařízení.


Krátkodobý pronájem pomůže řešit okamžité a urgentní problémy. Protože nabízíme nejen prodej, ale řešení pro různé situace.

Specifikace

Pro tyto účely máme obvykle k dispozici model Mekitec Midmeki

Midmeki

Pronájem se hodí, když...

… dojde k nečekanému problému ve výrobě

Například závada na výrobní lince, kdy mohlo dojít ke kontaminaci určité šarže produktu. Normálně by se celá šarže musela zlikvidovat, ale s RTG umožníme kontrolu celé šarže a zákazník nemusí produkci likvidovat.

… jste malá firma a nemáte prostředky na vlastní RTG

Můžeme vám RTG pronajmou třeba pro účely auditu. Po dobu auditu můžete využívat naše RTG za cenu několika denního pronájmu (a nemusíte si RTG hned kupovat).

Nevíte, jestli je pro vás rentgen to pravé?

Věří nám firmy z celého světa

Naše inovativní řešení spolehlivě slouží renomovaným výrobcům potravin.

Vytvoříme vám řešení na míru

Prodáváme špičkové technologie. A víc než to. Nabízíme řešení, podle vašich individuálních potřeb.