Group 20

Mikrovlnný systém AMW 100

Mikrovlnný dávkový stroj s výkonem 5kW

Mikrovlnný dávkový systém AMW 100 od společnosti SAIREM umožňuje rychlé temperování či rozmraz hluboce zmrazených potravin (maso, drůbež, ryby, ovoce, zelenina, sýr, máslo atp.) s kapacitou rozmrazu 125 kg/h až 200 kg/h z -18°C na finální teplotu -4°C/-2°C. Posuvný stůl a pneumatické dveře umožňují jednoduchou manipulaci s bloky. Výhodou mikrovlnných systémů je velice rychlý proces rozmrazu (méně než 10 minut), co značně zvyšuje flexibilitu provozu. Mikrovlny jsou rovnoměrně distribuovány pomocí otočného stolku a efektivního rozmístění generátorů mikrovln nad a pod rozmrazovaným produktem. Ošetření pomocí AMW 100 je hygienické, neumožňuje růst bakterií a zároveň zachovává přirozenou texturu a chuť produktu. Mikrovlnný systém AMW 100 nabízí spolehlivou kontrolu konečné teploty, kompaktnost s malými rozměry a rychlou návratnost investice.

Proč využívat mikrovlnnou technologii?

Homogenita a vysoká rychlost rozmrazu

Rozmrazování hluboce zmrazených produktů 
z -20 °C do -4 °C až -2°C zabere pouze 5–10 minut. (V rozmrazovací komoře trvá stejný produkt rozmrazit 24 až 48 hodin.)
Vyšší produktivita
 a flexibilita

Můžete lépe reagovat na jekékoliv požadavky 
a objednávky kdykoliv, protože eliminujete dlouhou dobu rozmrazování.

Úspora prostoru 
i peněz


Není již třeba skladovat stovky bloků materiálu 
v rozmrazovacích komorách. Místo můžete využít pro jiné procesy.

Zachována kvalita produktu


Žádné bakteriologické změny. Díky mikrovlnné technologii si zachovávají rozmrazované produkty všechny své přirozené vlastnosti, chuť i konzistenci.

Žádné ztráty


Hmotnost bloku produktu před rozmrazením 
a po rozmrazení je stejná, dokud zůstává teplota 
pod 0 °C. V rozmrazovací komoře dochází 
k hmotnostním ztrátám 5–10 %.

Rychlé a snadné odstranění ochranné folie


Není již třeba skladovat stovky bloků materiálu 
v rozmrazovacích komorách. Místo můžete využít pro jiné procesy.

Porovnejte mikrovlny

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Ut enim ad minima veniam, quis nostrum exercitationem. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.

Využití mikrovlnných systémů

Bezpečnost a kvalita

Stále více globálních maloobchodních řetězců a také spotřebitelů požaduje lepší a garantovanou kvalitu potravin. Implementací kontrolního systému Mekitec do Vaší výroby nejen nedáte prostor nešťastným náhodám, ale zároveň díky dalším schopnostem systémů Mekitec dosáhnete komplexní bezpečnosti, kontroly kvality potravin na nejvyšší úrovni a ochrany obchodní značky.

Normy

Obecné normy týkající se kontroly kvality potravin jsou obvykle velmi podobné ve většině míst světa. Rámec HACCP (Hazard Analysis & Critical Control Points) je jedním z nejznámějších a nejpoužívanějších požadavků, které musí výrobce dodržovat. Toto je první požadavek, s nímž se výrobci potravin setkávají při zahájení podnikání v oblasti výroby potravin. Mezi další standardy mohou patřit BRC, IFS, GFSI, EFSIS a nebo vlastní standardy obchodních řetězců (např. Tesco).

Jednoduchá instalace

Instalace a využití našich RTG zařízení ve Vaši výrobní lince je jednoduché a maximálně uživatelsky přívětivé. Snadné a rychlé nastavení receptů, přizpůsobení pro potřeby Vašich produktů a 100% spolehlivost. Celým procesem Vás rádi provedeme.

Nevíte, jestli je pro vás rentgen to pravé?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Ut enim ad minima veniam, quis nostrum exercitationem.

Věří nám firmy z celého světa

Naše inovativní řešení spolehlivě slouží renomovaným výrobcům potravin.

Vytvoříme vám řešení na míru

Prodáváme špičkové technologie. A víc než to. Nabízíme řešení, podle vašich individuálních potřeb.